piątek, 7 czerwca 2013

Nasz Faworyt.Są miejsca, które szczególnie lubimy odwiedzać. Takim pewniakiem na naszej liście jest Centrum Sztuki Współczesnej (KLIK), gdzie olbrzymie przestrzenie kuszą małe girki do dreptania. Julo posłusznie nóżek swych słucha i przemierza/przebiega kilometry to w jedną, to w drugą stronę. Od czasu do czasu rzuci okiem na eksponaty, luknie czy matulo z tatulą w zasięgu wzroku, a potem beztrosko eksploruje metr po metrze.  
Na pierwszy kontakt ze sztuką nigdy nie jest za wcześnie. Co prawda należy sprawdzić, co aktualnie jest wystawiane, bo bywa, że treści prezentowane, nie są skierowane dla osób niepełnoletnich (no łapie się Julo na ową niepełnoletność, łapie), albo wystarczy takie miejsce odwiedzić wraz z tatulą, który przejmie etat "zabawiacza Dzidziola" w czasie gdy matula będzie mogła swobodnie zwiedzić część "dzidziolozakazaną". A potem wymianka i każdy matulo-tatul jest zadowolony! Pomijając walory edukacyjne takich miejsc, trzeba stwierdzić, że wszelkie muzea uwielbiamy również dlatego, bo pracują tam ludzie, którzy rozumieją, że chęć pokazania Dziecku różności form, różności sposobów wyrażania się, różności sposobów na opowiedzenie jakiejś historii, to nie jakaś fanaberia rodziców. Że to nie jest moda, a naturalna potrzeba. Myślę, że nasze CSW to nie wyjątek. Że to standard w każdym mieście. Dlatego jak najbardziej zachęcamy wszystkich dzidziolo-posiadaczy aby dali możliwość wydreptania swoim dzieciom własnej ścieżki na metrażu muzeów._______________________

Jul - nie do kupienia
Bluza - TU
Spodnie - TU


4 komentarze:

 1. To Ty z T. piszesz? Jakoś wcześniej tego nie wychwyciłam :) Jeszcze w grudniu tam mieszkałam. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaaak:D Po studiach postanowiliśmy tu jeszcze zostać:D

   Usuń
 2. Świetny pomysł z odwiedzaniem galerii. Ja raczej tylko do muzeów chodzę z synkiem. W galerii byłam z nim tylko raz i to z okazji wystawy dla dzieci. Śliczne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Puszkowa bluza wydaje się być idealną - do "polerowania" - muzealnych parkietów :)))) Brakuje mi większej ilości muzeów - oj brakuje :))))

  OdpowiedzUsuń