poniedziałek, 7 października 2013

Kto pocieszy Maciupka?

Wiecie, że już można z Nim usiąść i 3-4 książki przeczytać? Całe! Strona po stronie!
Nie kwęka, nie marudzi, jeno słucha -a to dość dziwne, bo na etapie buntu 2-latka jesteśmy...
Często to my, rodzicie z powiekami do połowy zamkniętymi, suniemy po kolejnych akapitach, podczas gdy Julo wciąż domaga się jeszcze i jeeeeeeeeeeeeeeeszcze.
Każda nowość na półce witana jest z entuzjazmem-nie tylko Syna ale i naszym, bo czytanie w koło jednej pozycji byłoby udręką...Dlatego uzupełniamy, miejsce na nowości robimy, choć i po stare, sprawdzone pozycje, sięgamy często (niech żyje Czereśniowa!).
Tym razem Maciupka do siebie zaprosiliśmy. Maciupka, co samotny był, lękliwy przesadnie, strachem podszyty. Płochliwy to Troll, co Buki się bał (ale przed Buką dygają wszyscy) i na myśl o Paszczakach drżał - rym nieprzypadkowy, toć cała książka rymem wypełniona.
Jak to zwykle w bajkach bywa, nadchodzi taki moment, że zmian bohaterowie pragną. Pakują manatki i w podróż się udają, podróż, która zmieni wszystko. I tak też jest z Maciupkiem. Nakłada dużo za małe i tym samym niewygodne buciki, walizkę dużo za ciężką ze sobą zabiera i przed siebie wyrusza poznając dużo w sam raz ciekawości świata. No i jeszcze kogoś...

    ____________
    Kto pocieszy Maciupka?
    Autor - Tove Jansson
    Wydawnictwo -  EneDueRabe
    ____________
    Jul - nie do kupienia
    Książka - TU