piątek, 12 grudnia 2014

I tak przez dłuuugie godziny

-"Mamo, zobac, znak! Psejście dla piesych. Wies kto to piesy? To taki nożny cłowiek. Co nogami chodzi.
O, tutaj, zobac! Pasy. Te pasy nazywają się zebla! To śmiesne, bo zebla to tez zwiezątko. Taki ssak. W jego bzusku lośnie dzidzia, potem wyskakuje i ssie od mamusi mlecko. Wieeees?"

W tej chwili następuje bardzo dłuuuga opowieść o wszystkich zwierzętach... Ssakach, ptakach, gadach, płazach, mięczakach, skorupiakach. Opowiada o zwierzętach, które już wyginęły (Jego zdaniem wyginęli również rycerze
i duchy, bo już ich nie możemy spotkać na ulicy...). O tym, gdzie żyją, co jedzą i gdzie śpią. Opowieść kończy się w chwili, gdy przed nami pojawia się kolejny znak.

- "Oooooo! A to oznaca palking. Tutaj mogą zapalkować wsyyyyyskie samochody. Opele, Mazdy, Alfa Lomelo, Pezoty a nawet Fiat! Znas Mamo Fiat? To taki samochód z sybami i dachem. Ma nawet kołpaki!!! A Mazda ma znacek, któly wygląda jak sowa! Ta sowa ma takie podstępne blwi (brwi). O takie!- i tutaj Julo rysuje w powietrzu bliżej nieokreślony kształt.

Nie wliczając totalnego bzika na punkcie zwierząt (cieszy się jakby wygrał milion dolarów, od czasu gdy tatulo dał Mu swoją encyklopedię z dzieciństwa ze zwierzątkami), Julo uwielbia również znaki. Każdy spacer do przedszkola, to dokładne sprawdzenie, czy wszystkie są na swoim miejscu. Czy tam, gdzie wczoraj był zakaz wjazdu, nadal nie można wjeżdżać autem.  Frajdę ma ogromną! 
A skoro jest frajda na spacerze, nie może zabraknąć frajdy i w domu! Zatem drewniany zestaw do Jula przybył, by i z podłogi uczynić jezdnię.
A gdy miast ulicy, chęć na budowanie lotniska przyjdzie, nic nie szkodzi! Julo rachu-ciachu ze znaku "uwaga dzikie zwierzęta" zrobi znak "uwaga, tu nie lądujemy, bo tu mieskają salny". 

Ps. Zestaw jest świetnie wykonany! Szlabany można otwierać i zamykać, a w sygnalizacji świetlnej można zmieniać kolor światła! (wystarczy przekręcić:D).


 ___________
 Znaki Goki - Pikinini.pl2 komentarze:

  1. Znaki super! Luska też lubi te klimaty, polecamy do kompletu puzzle djeco z ulicami :) Można sobie dowolnie układac i godziny zabawy murowane :)))

    OdpowiedzUsuń