środa, 10 grudnia 2014

To co, nuda, czy radocha wielka?
Julooo, jesteś smutny, zły, czy znudzony? Syn patrzył na mnie i losowo wybierał odpowiedź. Myślał, myślał, po czym rzucał z uśmiechem na ustach: "Smutny!"
Niestety takie pytania były dla 2-latka czystą abstrakcją . Równie dobrze mogłabym Go zapytać ile to jest dwa razy siedem. A chciałoby się, oj chciało, by po prostu określił swój obecny stan, by można było od razu zaradzić, np. złemu samopoczuciu. Wiecie, taki konkret: "mamo, nuda, oj nuda wielka panuje". I już! I wiesz!
I asortyment antynudowy z szuflady wyciągasz. 
Nie, tak to nie działa. Nie ma łatwo. Trzeba się nagłówkować i (co najważniejsze) nauczyć tego małego Człowieczka mówienia o swoich emocjach. Teraz gdy ma 3 lata jest zdecydowanie łatwiej.
Oczywiście, oprócz rozmów, pokazywania mimiką (i nazywania) emocji, ćwiczeń przed lustrem rożnych grymasów, mamy w zanadrzu kilka ciekawych i pomocnych gadżetów. Jednym z nich jest Robot, który wedle uznania może być uśmiechnięty, zły, smutny lub zdziwiony/zaskoczony.
Podczas zabawy Robot wyczynia przeróżniaste rzeczy - jeździ autem (myk! Głowa uśmiechnięta!). Widzi świecący Księżyc w ciągu dnia (cyk! Głowa zaskoczona!). Kot zjada jego ulubione ciastko (szast! Głowa zła!). Potyka się o kamyk (prast! Głowa smutna!).
Najczęściej nasz Robot dzierży na szyi głowę uśmiechniętą, bo zazwyczaj Julko sadza go obok książek, które, jak twierdzi, bardzo lubi oglądać. Od czasu do czasu nosi głowę zaskoczoną, bo podobno: "Świat jest zaskakujący".
Zgadzamy się z Tobą Synu.
 ______________
 Jul - nie do kupienia
 Robot Plan Toys - bumzabawki.pl4 komentarze:

 1. Off-topic. O mamuniu, jaka Nicnierób jest piękna! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, lico kształtne ma:D Tramal wcale nie gorszy...:D

   Usuń
 2. ten robot jest świetny!!! Muszę go znaleźć dla mojego synka.
  a tymczasem zapraszam na mojego bloga www.figlujemy.blogspot.com - dziecięce inspiracje i inne :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny i niezniszczalny:D Lubimy to ogromnie w drewniakach:D

   Usuń