czwartek, 17 lipca 2014

Podsumowanie- buty wiosna/lato

U nas Julo ma wymagającą stopę. Buty, które nosi koniecznie muszą spełniać kilka warunków. Między innymi muszą bardzo dobrze trzymać całą nóżkę (ze szczególnym naciskiem na kostkę i piętę). Pamiętajcie - to, że but jest sztywny, wcale nie musi przełożyć się na dobre dopasowanie. Można znaleźć stosunkowo miękkie obuwie, jedynie z usztywnioną piętą, które idealnie leży.
Najlepiej jeśli są wiązane, łatwiej taki but dopasować - choć zostaliśmy bardzo miło zaskoczeni przez Naturino (KLIK) i Birkenstock (KLIK) , gdzie rzep sprawdził się rewelacyjnie.
But musi "oddychać". Skóra, dzianina pożądane.
No i design. Tak, dla nas to ważne. Szukamy butów wygodnych i ciekawych pod względem formy. 
Jeśli powyższe trzy warunki zostają spełnione ( dobre usztywnienie stopy, świetna cyrkulacja plus design) - BIERZEMY!
Oto nasze typu, które sprawdziły się tej wiosny i tego lata wyśmienicie.
  


EMEL
(KLIK)
- idealny but, ani nie za miękki, ani nie za sztywny. Na nodze leży znakomicie! Lekki - Julo śmigał, aż ciężko było za Nim nadążyć:) O tym, że fajnie wyglądają pisać nie trzeba:)

KEEN
(KLIK)
- butki świetnie trzymające piętę. Sprawdzają się i w chłodniejsze dni i w te upalne - dzianina sprawia, że są bardzo przewiewne. To jedyny przykład butów z gumą (sznurowadła to dodatek), które TAK dobrze utrzymują się na nóżce. Wysoka podeszwa idealnie sprawdzi się nawet na spacerze tuż po deszczu. Neutralny design daje ogromne pole do tworzenia zestawów.

PALLADIUM
(KLIK)
- nasz faworyt!:D Jesteśmy zauroczeni! Są genialne! Podczas składania zamówienia, wahaliśmy się, czy aby nie są zbyt toporne. Jednak gdy tylko Julo przymierzył butki na nóżki, nasze wątpliwości rach-ciach, szast-prast zniknęły! But świetnie leży! Świetnie usztywnia stopę, Do tego te kolory... Aż chce się mieć wszystkie (KLIK)!


6 komentarzy:

 1. Wszystkie fajne! Mieliśmy butki Emel, świetne! U nas jednak ważne jest też zapinanie na rzep: po pierwsze, wymóg przedszkolny, po drugie, przy dwójce nie lada ulga, Syn sam wkłada i zapina buty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy to samo z butami przedszkolnymi - a plac i spacery mamy wspomniane Naturino, po przedszkolu Befado:D Dzieci same muszą rozpinać i zapinać buty i "rzepowe" sprawdzają się rewelacyjnie:D

   Usuń
 2. U nas faworyci to bobux i emel:))Ale Wasz ostatni typ mnie zaintrygował pędzę je pooglądać:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaa, Bobux nie znamy!
   A Palladium polecamy- są świetne!

   Usuń
 3. Polecam buty ecco, ultralekkie, z mięciutkiej skóry - sama noszę buty tej firmy już któryś sezon, są to moje buty do zadań specjalnych czyli kiedy trzeba daleko iść, biec albo się zmęczyć - czyli generalnie na co dzień :-) Młodzież też nie narzeka. Btw. kiedy możemy spodziewać się nowej kolekcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie mieliśmy nic Ecco - musimy wypróbować:D
   Kolekcję właśnie tworzymy:D

   Usuń